Galerie historický Loket

O Lokti

Loket - toto malebné, klidné město leží v lázeňském trojúhelníku karlovarského kraje a stává se každoročně rájem milovníků cykloturistiky, golfu, pěší turistiky, horolezectví, vodáctví atd. Nádherná je procházka z Lokte podél řeky Ohře, Svatošských skal, které svými tvary připomínají svatební procesí a dle toho jsou i tak pojmenovány - ženich, nevěsta, muzikanti, svědci, až do Karlových Varů.

První písemná zmínka o Lokti pochází z roku 1234. Na základě toku řeky směřujícího k západu vznikla charakteristická smyčka - loket řeky, na němž později vzniklo město, jehož jméno je odvozeno od tohoto přírodního útvaru. Velký kulturní význam mělo i zřízení přírodního divadla pro 4 tisíce návštěvníků, jehož zadní jevištní plán tvoří romantické hradní panoráma a každým rokem se zde pořádá mnoho kulturních akcí, koncertů a oper. 

Mezi pozoruhodné objekty v Lokti patří radnie, kostel sv. Václava, kaple sv. Anny, sloup nejsvětější trojice a Mariánská kaple. Hosté Lokte by si neměli nechat ujít návštěvu hradu a zámku v Bečově nad Teplou (20km) s relikviářem sv. Maura, Mariánských Lázní (35km), Karlových Varů (14km), Františkových Lázní (37km), zámku v Kynžvartu (36km), královského statku Bernard v Královském Poříčí (7km) s ukázkami řemeslných prací.

Nejslavnější návštěvník a obdivovatel Lokte byl skladatel Johann Wolfgang Goethe, který zde byl celkem třináctkrát a kdy jej hluboce citově zaujala v r. 1823 v době svých 74. narozenin devatenáctiletá Ulrika von Lewetzow, ocenil půvab loketské památkové rezervace slovy: "...dnes jsme byli v Lokti, nádherně položeném městečku, které je - viděno krajinářsky - pravý skvost...". A jeho slova platí v plné míře dodnes. 

Proto jste zváni, přijďte se přesvědčit i Vy, vážení hosté, náš příjemný a útulný pension s nádechem historie se na Vás těší.

Pension U Frídy | Copyright © 2012